Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Wyniki konsultacji z mieszkańcami

W 41 miastach i gminach naszego regionu trwa proces konsultacji z mieszkańcami ustawy o związku metropolitalnym. Celem tych konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat przystąpienia gminy, którą zamieszkują do związku metropolitalnego.

W trakcie konsultacji zbierane są odpowiedzi na pytanie: „Czy jest Pani/Pan za wejściem swojego miasta/gminy w skład tworzonego na terenie województwa śląskiego związku metropolitalnego, o którym mowa w art. 1 ust.2 i 3 ustawy z dnia 9 marca 2017 o związku metropolitalnym w województwie śląskim?”  

Mieszkańcy mogą głosować w różnej formie: listownie, mailowo, ustawiane są specjalne skrzynki w urzędach gmin oraz np. domach kultury i bibliotekach. W niektórych miastach głosowano także za pomocą elektronicznych formularzy na stronach internetowych (np. w Gliwicach), a  w innych (Chorzów) formularze zbierali ankieterzy.

Najwcześniej, 11 kwietnia konsultacje rozpoczęły się w Sosnowcu. Najpóźniej na to pytanie odpowiedzą mieszkańcy w Wyrach, bo konsultacje startują 28 kwietnia. Tam też, oraz w Bojszowach najpóźniej się zakończą, czyli 11 maja. Większa cześć konsultacji kończy się 26 i 27 kwietnia, ale liczenie głosów potrwa kilka dni. Na bieżąco wyniki podawać będziemy tutaj.

Teraz na sesjach radni zadecydują o przystąpieniu ich miast i gmin do związku metropolitalnego. Sesje zaplanowano w 41 gminach pomiędzy 27 kwietnia a 16 maja br.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a