Nasz profil na Facebooku Biuletyn Informacji Publicznej English Deutsch English English

Inauguracja Metropolitalnego Święta Rodziny

Tegoroczne, jubileuszowe, Metropolitalne Święto Rodziny zainauguruje 20 maja 2017 r. koncert w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca. Wystąpi zespół „Carrantuohill” z Anną Buczkowską, zabrzmi więc muzyka rodem z Irlandii i Szkocji, ale także własne kompozycje grupy, oparte na „celtyckich korzeniach”. Zespołowi towarzyszyć będzie formacja „Salake”, tańcząca tradycyjne, irlandzkie tańce.

W tym roku przypada dziesiąte, jubileuszowe Metropolitalne Święto Rodziny, przyświecać mu będzie hasło „Rodzina źródłem miłości”. Tegoroczna edycja Święta rozpocznie się 20 maja a zakończy 4 czerwca 2017 r.

W programie Metropolitalnego Święta Rodziny, jak co roku, znajdą się wykłady naukowe, koncerty, wystawy, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe, festyny i pikniki rodzinne. Tak bogaty program jest możliwy dzięki zaangażowaniu w niego wielu instytucji, między innymi Sejmiku Województwa Śląskiego oraz Samorządów wielu miast i gmin.

Świętowanie rozpocznie się koncertem inauguracyjnym w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, a zakończy "Marszami dla życia i rodziny" w kilkunastu miastach Górnego Śląska.

Szczegółowy program tutaj.

Idea Metropolitalnego Święta Rodziny zrodziła się w 2007 roku podczas śląskiej pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym arcybiskupem Damianem Zimoniem do Rzymu, w 750-lecie śmierci św. Jacka, patrona Śląska. To właśnie wtedy Małgorzata Manka-Szulik, prezydent Zabrza wraz ze śp. Krystyną Bochenek zainaugurowały Metropolitalne Święto Rodziny, które dzięki współpracy śląskich miast, organizacji oraz stowarzyszeń rozwija się i trwa do dziś.

© Metropolia "Silesia" 2014

(32)2530425biuro@gzm.org.pl

40-053 Katowice, ul. Barbary 21a